Ostatnie wiadomości

Wpływ ziołowych dodatków paszowych w diecie kóz mlecznych na liczbę bakterii kwasu mlekowego w jelitach (LAB)

Wpływ ziołowych dodatków paszowych w diecie kóz mlecznych na liczbę bakterii kwasu mlekowego w jelitach (LAB)

Zakaz stosowania antybiotyków w żywieniu zwierząt spowodował częstsze stosowanie fitobiotyków, czyli naturalnych preparatów leczniczych wytwarzanych z ziół. Stosowane w żywieniu przeżuwaczy preparaty fitobiotyczne wpływają na motorykę przewodu pokarmowego i wydzielanie soków trawiennych, a także stymulują rozwój mikroflory jelitowej.

MIKROFLORA JELITOWA KÓZ

Wpływ roślin zielarskich na mikrobiotę jelitową kóz mlecznych


Dr inż. Joanna Foksowicz-Flaczyk 
Pracownia Mikrobiologiczna
Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu

 

ZIELARSTWO W PRODUKCJI PASZ

Kierunki rozwoju zielarstwa w kontekście produkcji pasz


Dr hab. Waldemar Buchwald, prof. IWNiRZ przedstawił problematykę rozwoju zielarstwa w Polsce w kontekscie produkcji pasz i poprawy wartości uzytkowej i walorów smakowych produktów zwierzęcych.

Dodatki ziołowe w żywieniu krów, owiec i kóz mlecznych

Jacek Wójtowski, Romualda Danków, Joanna Foksowicz-Flaczyk, Katarzyna Grajek
z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu

 

Konferencja w Wągrowcu

W dniach 25-26.10.2019 odbyła konferencja w Wągrowcu. Na początku uczestnicy zwiedzili mleczarnię i  pomieszczenia koziarni jednego z konsorcjantów Grupy Producentów Mleka „DANMIS” w Bukowcu oraz AGRO-DANMIS Gramowscy Spółka Jawna w Bukowcu a następnie udali się do Wągrowca, gdzie odbyło się sprawozdanie w ramach promocji projektu.